Gabinet Wrocław

ul. Długa 16B/32 - Wrocław

apartamentoweic Odra House

Gabinet Rawicz

ul. PODZAMCZE 11/3,

Parter, 63-900 RAWICZ


Usługi prywatnej praktyki dr.n.med. Sławomira Makacewicza

W Praktyce Prywatnej dr n.med. Sławomira Makacewicza wykonywany
jest pełen zakres usług stomatologicznych.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY.

Praktyka Prywatna przy ul. Podzamcze 11 w Rawiczu została założona w 1988 roku. W chwili obecnej składa się ona z dwóch klimatyzowanych gabinetów stomatologicznych wyposażonych w nowoczesne unity stomatologiczne, pracowni RTG – wyposażonej w najnowocześniejszy system radiowizjografii umozliwiający natychmiastowy odczyt zdjęć na monitorze komputera oraz pracowni sterylizacji wyposażonej w pełni zautomatyzowany autoklaw Kronos B uznany za najlepszy w 2010 roku.


imptanty
rys. GARMED
IMPLANTOLOGIA

Implantoprotetyka stomatologiczna - odbudowa uzębienia na implantach, pozwala na osiągnięcie trwałego efektu estetycznego i na poprawę zaburzonej, poprzez utratę zębów, mechaniki narządu żucia. Zabieg wykonywany w znieczuleniu miejscowym, jedno lub kilkuetapowo. Może obejmować całość łuku zębowego, bądź pojedynczy ubytek zębowy. Podstawowym materiałem, z którego wykonywane są implanty stomatologiczne jest tytan (ze względu na swoją biokompatybilność - nie jest rozpoznawany przez organizm jako ciało obce). Atrakcyjna jest relacja ceny leczenia do uzyskanych korzyści i alternatywnych możliwości.

imptanty
 • Odbudowa trzech zębów za pomocą stałej protezy opartej na implantach
 • pełen zakres procedur chirurgicznych i protetycznych
  • - przeszczepy kości autogennej w obrębie jamy ustnej,
  • - uzupełnienia pojedynczych braków, mnogich oraz bezzębia,
  • - implantacje natychmiastowe - po usunięciu zęba,
  • - jednoczasowe uzupełnienia protetyczne
   (Pacjent na żadnym z etapów nie jest pozbawiony uzębienia)
 • nawigacja stereolitograficzna wspomagana tomografią komputerową
 • wieloletnie doświadczenie
PROTETYKA
 • Konsultacje protetyczne
 • Protezy stałe
    + Wkłady koronowo-korzeniowe
    + Licówki porcelanowe
    + Korony metalowe; licowane porcelaną
    + Korony pełnoceramiczne
    + Mosty: licowane kompozytem i ceramiką
 • Odbudowy na wszczepach protetycznych – stałe i kombinowane
 • Protezy ruchome:
    + Częściowe szkieletowe (z precyzyjnymi zasuwami, magnesami i zatrzaskami)
    + Całkowite
 • Naprawy protez

PROTETYKA PROTETYKA

zdjęcia pantomograficzne PANORAMA
PANORAMA - zdjęcia pantomograficzne

Panorama RAY SCAN alpha P jest najnowszym produktem koncernu SAMSUNG opartym na najnowszym rzeczywistym czujniku liniowym CMOC CsI firmy HAMAMATSU. Posiada dwanaście trybów zdjęć 2D zapewniających efektywną diagnozę i komfort pacjenta. Jako jedyna z nielicznych posiada szybki podgląd wykonanego zdjęcia przy urządzeniu na 10" monitorze oraz bezprzewodowego pilota ułatwiającego pozycjonowanie pacjenta.Na etapie skanowania możemy wybrać jeden z pięciu poziomów dynamiki zdjęcia. Innowacyjny program do diagnostyki 2D SmartDent obsługiwany dotykowo na tabletach, smartphonach zawiera pełną gamę funkcji do diagnostyki 2D.

RADIOWIZJOGRAFIA
imptanty

Radiowizjografia cyfrowa to połączenie badania USG z rentgenem. Daje szerokie możliwości badawcze, które mają bezpośredni wpływ na skuteczne leczenie pacjenta i zaoszczędzenie mu niepotrzebnych stresów związanych z dodatkowymi wizytami w gabinecie stomatologicznym. Dzięki radiowizjografii dentysta jest w stanie ocenić długość kanału zęba, gęstość kości, poprawność wypełnienia kanału itp. Uzyskany obraz można powiększać, skupiając się nad wybranym fragmentem tkanki.

Dzięki temu badaniu, można wykryć wczesne stadium najczęściej występującej choroby zębów - próchnicy. Podczas badania stomatolog przykłada końcówkę rękawa aparatury i na ekranie monitora natychmiast widać wynik badania - obraz zęba. Zanim pacjent przejdzie do gabinetu, lekarz specjalista ma to na monitorze swojego komputera. Do dokumentacji medycznej trafia wydruk badania, kopię którego może otrzymać pacjent. Zaletą radiowizjografii cyfrowej jest zredukowanie dawki promieniowania o około 90% w stosunku do zdjęcia klasycznego. Badanie daje możliwość szybkiego i łatwego obrazowania oraz lokalizacji znajdującego się w nim narzędzia, co jest szczególnie ważne podczas leczenia kanałowego. imptanty Eliminuje to ryzyko niepełnego oczyszczenia kanału, co może mieć miejsce podczas leczenia tradycyjnego "na ślepo". Komputerowy obraz otrzymany za pomocą tego aparatu jest przesyłany do gabinetów stomatologicznych i odczytywany na monitorze komputera bezpośrednio przez lekarzy stomatologów. Obraz badania może być przesyłany online do skonsultowania przez odpowiedniego specjalistę. Istnieje też możliwość komputerowej obróbki graficznej: dodawanie kontrastu, przekroje, co dodatkowo poszerza możliwości diagnostyczne.

W naszym gabinecie korzystamy z radiowizjografa firmy Planmeca Dixi 3. To najnowszy system radiografii cyfrowej wyposażony w czujnik CCD wysokiej rozdzielczości co daje możliwosć dowolnego przetwarzania obrazów rtg.

CHIRURGIA STOMATOLOGICZNA

wybrane procedury z zakresu chirurgii twarzowo-szczekowej
(przy współpracy z Interdent Wrocław )


 • Chirurgia tkanek jamy ustnej i szczęk: pogłębianie przedsionka, plastyka wędzidełek policzków, warg i języka, plastyka guza szczęki, plastyka połączeń ustno-zatokowych (do 24 godzin)
 • Chirurgiczne usuwanie łagodnych zmian: błony śluzowej jamy ustnej, czerwieni wargowej, skóry twarzy i szyi
 • Operacyjne usuwanie zębów oraz pozostałości korzeniowych
 • Chirurgia przyzębia: kiretaże, sterowana regeneracja tkanek, przeszczepy błony śluzowej i kości
 • Resekcje wierzchołków zębów, radektomie, hemisekcje, trisekcje
 • Operacje torbieli szczęk i żuchwy
 • Leczenie powikłań chirurgicznych i implantologicznych
STOMATOLOGIA ZACHOWAWCZA

Wykonujemy szeroki zakres parc stomatologi zachowawczej:

 • Konsultacje stomatologiczne
 • Profesjonalne czyszczenie zębów
 • Piaskowanie
 • Usuwanie kamienia nazębnego (scaling)
 • Lakierowanie zębów
 • Lakowanie zębów
 • Instruktaż higieny jamy ustnej, porady
PROFILAKTYKA STOMATOLOGICZNA

Oferuję Państwu profesjonalne usługi z zakresu profilaktyki stomatologicznej.
Zakres zabiegów obejmuje:

imptanty
 • pokazaniu pacjentowi za pomocą kamery zewnątrz ustnej aktualnego stanu wnętrza jamy ustnej, wykonaniu jej zdjęć oraz dokumentowaniu przebiegu leczenia. Pozwala to prowadzić z pacjentem skuteczną profilaktykę oraz zobrazować postępy w leczeniu jak i przeprowadzić kontrolę prawidłowej higienizacji jamy ustnej.
 • usuwaniu kamienia nad i pod dziąsłowego za pomocą skalerów najnowszej generacji, zapewniających bezbolesność zabiegu.
 • piaskowaniu zębów po usunięciu kamienia. Zabieg ten znacznie wydłuża czas odkładania się kamienia nad i pod dziąsłowego oraz delikatnie rozjaśnia uzębienie
 • zmniejszeniu nadwrażliwości szyjek zębowych za pomocą lasera biostymulującego oraz chemicznych preparatów Fluor protektor czy Helioseal F oraz lakowaniu zębów.
 • wykonaniu szyn relaksacyjnych
STOMATOLOGIA ESTETYCZNA

Stosując najnowsze technologie i materiały, oferuję pacjentom usługi z zakresu stomatologii estetycznej, które zadowolą najbardziej wymagających pacjentów;

STOMATOLOGIA ESTETYCZNA
utwardzanie kompozytu
 • Wybielanie zębów (nakładkowe, zębów martwych i po leczeniu kanałowym) metodą bezpośrednią i pośrednią
  - wybielanie zębów metodą bezpośrednią przy użyciu lampy - skuteczna i zarazem bezpieczna metoda na uzyskanie śnieżnobiałego uśmiechu, charakteryzująca się krótkim czasem wybielania
  - wybielanie zębów metodą pośrednią za pomocą specjalnych szyn do wybielania zębów z przestrzenią na żel wybielający. Zabieg wybielania przeprowadza pacjent w dłuższym czasie w warunkach domowych
 • korony pełnoceramiczne, licówki porcelanowe, inlaye i onlaye porcelanowe, to stałe uzupełnienia protetyczne pozbawione nośnika metalowego
 • wypełnienia kompozytowe i kompozytowo – ceramiczne, najnowszych generacji, to materiały do odbudowy zachowawczej zębów charakteryzujące się wyjątkowym efektem estetycznym
ENDODONCJA

W paktyce prywatnej dr n. med. Sławomir Makacewicz przykłada dużą uwagę do skutecznego leczenia endodontycznego (kanałowego)

Endodoncja Endodoncja - to dział stomatologii zachowawczej zajmujący się rozpoznawaniem i leczeniem chorób miazgi zęba oraz rozpoznawaniem i leczeniem chorób tkanek okołowierzchołkowych. Podstawową metodą leczenia jest tu leczenie kanałowe. Wykonuje się je za pomocą bardzo cienkich narzędzi piłująco-penetrujących. Następnie kanały wypełniane są za pomocą gutaperki oraz tzw. sealerów czyli uszczelniaczy. W celu przeprowadzenia skutecznego leczenia powinno się stosować metody kontroli radiologicznej, np. za pomocą radiowizjografii. Leczenie endodontyczne pozwala na zachowanie zębów, które mogły by być przedwcześnie usunięte. Po zakończeniu leczenia pacjent powinien raz w roku kontrolować martwy ząb radiologicznie.
Leczenie endodontyczne jest zalecane przy bardzo głębokich ubytkach próchniczych, martwicy miazgi, po złamaniu lub zwichnięciu zęba, ze wskazań protetycznych - przed wykonaniem korony lub mostu.
Przeciwwskazaniami do leczenia endodontycznego są osoby z grupy ryzyka (choroby serca, naczyń, zaburzenia metaboliczne), osoby ze złą higieną jamy ustnej oraz brakiem motywacji.

STOMATOLOGIA DZIECIĘCA, PEDODONCJA

Coraz częstrze choroby przyzębia mają tło genetyczne lub są wynikiem zaburzeń odporności organizmu. Dlatego też niezmiernie istotne są profilaktyczne porady u specjalisty chorób przyzębia - periodontologa.

W naszym centrum stomatologicznym znajdziecie Państwo w pełni profesjonalną opiekę periodontologiczną. W profilaktyce i leczeniu chorób przyzębia stosujemy najnowsze metody zachowawcze i chirurgiczne, które pozwalają najdłużej jak to możliwe zachować zęby własne. Specjalistyczna odbudowa protetyczna i systematyczne kontrole u specjalisty gwarantują przywrócenie pięknego uśmiechu i utraconej funkcji żucia.

PEDODONCJA

Pedodoncja - to specjalizacja stomatologiczna wyodrębniona z powodu odrębności budowy zębów i całego układu stomatologicznego w okresie rozwojowym.
Pedodoncja zajmuje się m.in. takimi zagadnieniami, jak:

 • ząbkowanie i zaburzenia ząbkowania
 • leczenie zębów mlecznych
 • leczenie zębów stałych niedojrzałych
 • leczenie chorób błony śluzowej u dzieci
 • profilaktyka próchnicy, chorób błony śluzowej i wad zgryzu u dzieci
CHOROBY PRZYZĘBIA, PERIODONTOPATIE - choroby obejmujące przyzębie.

W praktyce dra Sławomira Makacewicza leczenie chorób przyzębia stanowi istotny element przygotowania pacjenta do dalszego leczenia zachowawczego i protetycznego bądź stanowi cel sam w sobie.
Zalicza się do nich:

 • zapalenie dziąseł
 • afty
 • zapalenie przyzębia

Niestety, pierwsze objawy (ograniczone stany zapalne dziąseł) chorób przyzębia są zwykle lekceważone przez pacjentów. Tego rodzaju choroby rozpoznaje się zarówno u dzieci, młodzieży i dorosłych. Dane epidemiologiczne wykazały, że 50% 7-latków, 75% 12-latków i 99% dorosłych ma chore przyzębie. W wyniku tej choroby dochodzi do rozchwiania, rotacji i utraty zębów.

Do niedawna uważano, że choroby przyzębia są nieuleczalne. Obecnie udowodniono, że utrzymanie prawidłowej higieny jamy ustnej, usuwanie kamienia nad i pod dziąsłowego zapobiega i pomaga w leczeniu chorób przyzębia. Zabiegi stosowane w leczeniu to: scaling, szynowanie zębów, przeszczepy dziąsła oraz augmentacja kości.

ORTODONCJA

prace wykonywane przy współpracy z Interdent Wrocław

ORTODONCJA
 • Konsultacje ortodontyczne
 • Aparaty zdejmowane
 • Aparaty stałe (metalowe, porcelanowe, kryształowe)
 • Aparaty stałe samoligaturujące
 • Aparaty stałe językowe 2D
 • Aparaty stałe językowe INCOGNITO
 • Leczenie dzieci
 • Leczenie dorosłych
 • Leczenie przedprotetyczne, periodontologiczno-ortodontyczne
KOMPUTEROWY SYSTEM PODAWANIA PACJENTOWI ZNIECZULENIA

Jest to komputerowy system podawania pacjentowi znieczulenia. Ogranicza on do minimum ból jak i mozliwość wystąpienia powikłań po znieczuleniu. Tylko pojedyncze  gabinety posiadają taki system.

Mimo iż tylko pojedyncze gabinety posiadają takie systemy, my możemy pochwalić się posiadaniem dwóch takich systemów będących na wyposażeniu gabinetów w Rawiczu i Wrocławiu.

znieczulenie
WYBIELANIE LAMPĄ BEYOND POLUS

Wybielanie zębów jest możliwe na wiele sposobów. Podczas wyboru sposobu wybielania należy kierować się dwiema zasadami, aby wybrany sposób był bezpieczny i skuteczny. Lampa Beyond POLUS została specjalnie skonstruowana aby osoby kierujące się tymi zasadami były w pełni usatysfakcjonowane. Emituje ona zimne, niebieskie światło, a wysoko zaawansowany system filtracji nie wydziela szkodliwych promieni UV i ciepła, dodatkowo przyspiesza proces wybielania. Najważniejsze w tej metodzie wybielania jest fakt że jest ona całkowicie bezpieczna i wbrew błędnym opiniom, nie uszkadza szkliwa. Beyond POLUS polega na naświetlaniu zębów akceleratorem, potocznie zwanym lampą uzębienia, na których powierzchnie wcześniej nakłada się odpowiedni preparat oparty na nadtlenku wodoru. Metoda jest idealną alternatywą dla osób, których zęby zostały przebarwione przez spożywanie kawy, herbaty czy papierosów a także plamy fluorowe, przebarwienia po zażywaniu antybiotyków z grupy tetracyklin oraz zmiany koloru uwarunkowane genetycznie, które również mogą zmienić swój kolor na jaśniejszy.